Rávilágított Szijjártó az Európai Bizottság nagy hibájára: Ukrajna érdekeit akarják képviselni, nem Európáét
Ukrajna eközben folyamatosan kitol Magyarországgal és a magyar emberekkel.
Csatornáin egyrészről a belarusz tiltakozásokat szervezik, másrészről ide menekültek még Trump hívei is.
Donald Trump profiljainak blokkolása és ennek nyomán a cenzúra veszélyének réme megemelték a személyes adatok védelme terén „betonbiztos” Telegram presztízsét, írja a Moszkva tér. Az egy éve még a Kreml által blokkolt orosz üzenetküldő csatorna most a digitális szabadság jelképévé vált.
Vannak, akik azt állítják, hogy a harmadik világháború a Twitteren zajlik majd. Az elmúlt napok történéseinek fényében ezt annyiban módosíthatjuk, hogy nem a Twitteren, hanem a Twitterért. Pontosabban a modern kommunikációs felületek, a közösségi média feletti befolyásért. Nem véletlen, hogy egyesek már azon gondolkodnak, hogy Facebook, a YouTube és a Twitter analógiájára saját, konzervatív közösségi hálózatokat hozzanak létre.
A kínaiak e téren már előre járnak. A globális szegmensben is elérhetők az olyan alkalmazásaik, mint a Tik-Tok vagy a WeChat. Oroszországnak is megvannak a saját platformjai, így a VKontaktye, az Odnoklassznyiki és a Telegram. Az ellenőrzés felett még dúl a csata, ennek eredményeként szorították ki a VK vezetéséből az alapító Pavel Durovot. Ugyanez nem sikerült a Telegram egy évvel ezelőtti blokkolásával. Durov itt még tartja magát.
S nemcsak tartja, de a Telegram befolyásosabb, mint valaha. Csatornáin egyrészről a belarusz tiltakozásokat szervezik, másrészről ide menekültek még Trump hívei is.
(Moszkva tér)